Bilmek İstedikleriniz ?

Bilmek İstedikleriniz ?

WEB TASARIM NEDİR ?
Web Tasarım; bir internet sitesini herhangi bir kodlama dilleri çerçevesinde dizayn etmektedir. Web yazılımcılıkta bir çok kodlama dilleri mevcuttur bunlardan bazıları PHP, ASP, HTML, Python, CGI Vs… dir.
WEB TASARIMI YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?
Web Tasarımı yapılırken yapılacak herhangi bir hata sitenin Google performansını düşürerek, Google’ın sitenizi karalisteye almasına sebep olabilir.
Bu nedenle web tasarımı yapılırken sitenizin tamamen seo uyumlu ve Google algoritmasına uygun bir şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir.
SEO ÇALIŞMASI NEDİR ?
Seo Çalışması; web sitenizin tamamen Google algoritmaları doğrultusunda yapılandırılarak Google üzerinde daha iyi performans gösterecek şekilde dizayn edilmesi işlemidir.
Böylelikle web siteniz Google’da üst sıralarda yer alacak ve müşterileriniz size daha rahat ulaşacaktır.
SEO ÇALIŞMASI YAPILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER ?
Seo çalışması yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan ilki title yani sayfanızın başlığıdır kesinlikle 70 karakterden fazla olmamalıdır aksi takdirde Google tarafından spam olarak algılanır.
Yine dikkat etmemiz gereken hususlardan birisi ise Desciription yani site açıklamasıdır site açıklamanız seo açısından çok önemlidir Google botlarına siteniz hakkında bilgiler vererek arama motorunda daha rahat bulunmanızı sağlar.
Site açıklaması 320 karakterden fazla olmamalıdır çünkü, Google botları tarafından spam olarak algılanır.
Dikkat etmemiz gerek bir diğer husus ise Keywords yani Anahtar Kelime dir.
Anahtar Kelimeler yine sitemizde bulunan hizmetler hakkında bilgiler vererek arama motorlarında daha kolay yükselmenizi sağlar. Seo’nun olmazsa olmazlarındandır.
Sitenizde bulunan tüm resimlerde alt etiketi olması yine arama motorlarına sitenizde bulunan resimler hakkında bilgiler verir anahtar kelime niteliği taşıdığından seo açısından önemlidir.
H Etiketleri; sitenizde H etiketlerini kullanmanız seo açısından önem taşımaktadır ve seo puanınızı bir kademe daha yükseltmenizi sağlar.

Copyright © 2006 - 2021 - ÖYK Bilişim LTD. ŞTİ. - Her Hakkı Saklıdır.